kolmapäev, 7. mai 2008

Vihikerija / Niddy Noddy


Kui hakkad lõnga värvima, taipad üpris kiiresti, et vihtide kerimine on üks tüütu tegevus ning hea, kui miski abivahend oleks. Kerilauad on toredad, aga pole alati käepärast võtta ning ostmiseks alguses liiga kallid. Siis avastasin mina, et väljamaal on kasutusel selline tore asi nagu niddy noddy, millega vihte saab kerida. Ei tea, et selliseid asju Eestimaal kasutatud oleks. Pole võimalik ERM-i või Rocca al Mare'sse küsima ka minna. Hiljem lisatud - on ikka Eestis kasutatud, nimetatakse viipsikuks või haspliks.

Minu kuldsete kätega äi meisterdaski mulle nagu niuhti kaks nidinodit valmis. Lühema keskmine pulk on 33 cm ja pikemal 44 cm, vihid tulevad umbes poole pikemad. Lühemaga teen väikeseid, 25- või 50-grammiseid vihte, suuremaga 100-grammiseid. Lõng, mis lühema peal on, on košenilliga värvitud.

Once you start dyeing yarn, you realize quite quickly, that skein winding is a rather tedious job. So it's nice to have a tool to help you. Skein winders are rather expensive to buy first. But I found out about niddy noddy (unknown in Estonia by my knowledge) and my father-in-law made me two of those! The yarn on the picture is dyed in cochineal afterbath.

Kommentaare ei ole:

Related Posts with Thumbnails