Olen hariduselt keskkonnatehnoloog. Peale ülikooli töötasin mõned aastad kohalikus omavalitsuses ja sain aru, et ametnikuks ma jääda ei taha. Praeguseks olen juba üle 15 aasta tegelenud käsitööga. Käsitöö tähendab minu jaoks süvitsi minemist ja oskust teha asju hästi.
2020. aastal lõpetasin Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistrantuuri, minu magistritöö teemaks oli Lõuna-Läänemaa lapiliste ehk topeltikatmustritega rahvarõivaseelikute valmistamise tehnoloogia. Olen uhke ja rõõmus, et minu magistritöö võitis üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil 1. koha humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas :)
Viimastel aastatel tegelengi eelkõige rahvarõivaste ja ikati ehk omapärase värvimise ja kangakudumise tehnika uurimisega. Mulle pakub huvi kõik, mis on seotud rõivavalmistamisega 19. sajandil - alates villa töötlemisest, tol ajal kasutatud looduslikest ja sünteetilistest värvidest ning lõpetades kangakudumisega. Läbiuurimata teemasid on üllatavalt palju, mis tähendab, et mul on kogu aeg väga põnev! Uurin, õpin ja õpetan teisi ning aeg-ajalt kirjutan sellest siin blogis :)
I'm Liis Luhamaa and I have been handspinning and dyeing with natural dyes for over 10 years. I am mostly self-taught and self-employed handicrafter. In the recent years I have concentrated my work on Estonian traditional clothes, especially our ikat textiles. I have a MA in Native Crafts from Tartu University Viljandi Culture Academy, where I researched traditional West Estonian double ikat skirts.
If you want to learn more about Estonian handicraft, I strongly suggest you to check out Craft Camp where I teach natural dyeing and handspinning workshops!