laupäev, 12. september 2009

Kaunitarid

Kui satute Ravelry's arutelule "lemmikkedervars", siis Bossie'd on raudselt esireas. Bossie'deks kutsutakse Jonathan Bosworthi tehtud imeilusaid ja imefunktsionaalseid kedervarsi.

Bossie ostmine ei ole niisama lihtne. Üks asi on otsustada, et tahad Bosworthi kedervart, aga tõeliselt raske hetk saabub, kui peab otsustama, millisest puidust... Võimalikke valikuid võib piiluda Flickr'i grupist. Omal vastutusel! Lisaks Bossie'dele valmistab Jonathan ka Moosie'sid ehk põdrasarvest kedraga kedervarsi ja (hetkel küll mitte saadaval) kedervarsi, mille keder tehtud mammuti kihvadest või hammastest...
Vasakul brasiilia tulbipuu ja paremal boliivia roosipuu.

Minul on kaks Bosworthi kedervart - üks brasiilia tulbipuust kedraga Midi (36 g) ja teine boliivia roosipuust Mini (22 g). Varred on mõlemal kasest. Seda, et nad ilusad on, näete fotodelt, aga kuivõrd hästi nad ketravad, peab lihtsalt tundma. Tõeline "vau!"-efekt. Nende kedervartega kedrates soovin ma ikka, et oleksin paar meetrit pikem - nad lihtsalt keerlevad niivõrd kaua! Ja kiiresti! Sellele aitab kaasa Bossie'de disain - keder on seest õõnes ja raskus eelkõige kedra ääres.
Inimesed peaksid kedervarrega ketramist alustama just selliste kvaliteetsete kedervartega - sellisel juhul oleks kedervarrega ketrajaid palju rohkem. Lisaks Bosworthi omadele võib piiluda ka järgmiste firmade kedervarsi: Kundert, Greensleeves, Tom Forrester, Golding ja Cascade.

5 kommentaari:

Meeli ütles ...

Ma juba külaskäigust saati kadestan sind :-)
Aga paar meetrit pikem... roni redelile ja oledki vajaliku meetrite võrra pikem :D

Tuulike Kivestu-Rotella ütles ...

Ära nüüd hakka! Mul niigi süda tilgub verd nende kedervarte pärast! Mmmmm.

Jaani talu ütles ...

Kui Sa Liis, tõid neid näha ja proovida, tundsin end kui väike laps, kes sai teise lapse lemmiklelud enda kätte...ma kuidagi ei tahtnud neid enam tagasi anda :)
Hetkeks kahvatusid isegi mulle armsaks saanud oma voki Julia ketrusomadused. Nii lummavad olid need väikesed kedervarred!

Kayl ütles ...

Põnev :)

Kalliks siia nende tellimine läks ?

Liis ütles ...

Kaks kedervart läks 10 dollarit. Ühe saatmise hind tuleks tõenäoliselt sama.

Related Posts with Thumbnails