kolmapäev, 25. jaanuar 2012

"Metsavärvides" seelikukangas

Juba ammu enne seda, kui ma kangast kuduma õppisin, teadsin ma, et see hakkab mulle väga-väga meeldima. Mõne asjaga lihtsalt on nii - teate vast isegi. Ehk olen pärinud midagi oma vanavanaema Tatjanalt, kes oli hea kangakuduja ja keda ikka kutsuti teistesse taludesse abiks, kui lõime rakendamine oli nässu läinud ja vahelik kehva.

Läbi lõime

Aasta algus oli seega suurepärane, sest Tõstamaa käsitöötoas oli kätte jõudnud minu kord rahvariideseeliku kangast kududa. Seeliku tegin ühe vana Pootsist pärit seeliku järgi, mis 1921. aastal ERMile müüdud ja müüja jutu järgi saja aasta vanune ning "metsavärvidega" värvitud. Käisin seelikut ERMis vaatamas ja enamik värve nägid tõesti taimevärvide moodi välja. Kollase värvisin kaselehtedega, sinised indigoga. Roheliste jaoks sai kaselehtede kollane indigoga üle värvitud.

Samas põhitoonide - kirsipunase ning roosa - suhtes tekkisid mul kahtlused. Olid teised voltide vahel, kus õige värv säilinud, liiga ergud, samas kanga peal teiste värvidega võrreldes liiga ära pleekinud. Lasin need värvida aniliinvärvidega - sellest ka jutumärgid pealkirjas. Kirsipunase värvisin siiski ise krapiga üle, kuna see jäi liiga lilla.

Ja kootud mu esimene kupong sai!

Ümber poomi

7 kommentaari:

X by Leina Neima ütles ...

Ilus ja mõnus :)

Heli ütles ...

Ei jää kindlasti viimaseks!

Anonüümne ütles ...

nii mõnusad värvid ... väga ilus !

Di ütles ...

Oh kui ilus :) Silm puhkab ja hing naudib värve.

Merike ütles ...

Väga uhke tunne kui ise värvitud ja kootud! Kandmisel kohe teine tera. Millal seljas näha võib?

Liis ütles ...

Aitäh!!

Heli - Sul on tõenäoliselt õigus :)

Merike - loodan, et enne suve...

varjulill ütles ...

Väga ilus ja peen töö!

Related Posts with Thumbnails